Post
Drożność rur, Usuwanie zanieczyszczeń - 11 lutego 2020

Czyszczenie instalacji co Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk

Kamień stanowi poważny problem w instalacji ciepłej wody użytkowej, ponieważ może spowodować uszkodzenie urządzeń, awarie i zmniejszenie przepływu gorącej wody. 

Czyszczenie systemu centralnego ogrzewania należy ponawiać systematycznie co kilka lat. Regularnie czyszczenie instalacji co daje gwarancję większej trwałości i bezawaryjności urządzeń. 

Co to jest twarda woda? 

Kamień to jeden z największych wrogów instalacji centralnego ogrzewania. Powstaje on i osadza się na ściankach wewnętrznych urządzeń grzewczych z osadów wapiennych i magnezowych, które krążą w wodzie. W zależności od rejonu Polski woda ma zróżnicowaną twardość. W Poznaniu na przykład woda jest dość twarda, w Krakowie oscyluje wokół przeciętnej. Twarda woda może niekorzystnie przełożyć się na pogorszenie warunków użytkowania systemów co. 

Jak chronić instalację co?

Jedną z najczęściej występujących przyczyn obniżenia sprawności instalacji co jest osadzanie się wewnątrz niej kamienia i pozostałości korozji. Procesy te prowadzą przede wszystkim do zwężania się przekrojów rur i poszczególnych elementów, przez które przepływa woda, a to z kolei skutkuje zmniejszeniem wydajności całego układu, zwiększeniem kosztów ogrzewania i zwiększania ryzyka jego awarii. Czystastudnia.pl oferuje kompleksowe czyszczenie instalacji co. Kraków, Poznań, Wrocław, Koszalin – zapraszamy do kontaktu mieszkańców wszystkich miast Polski.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2022 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress