Post
Obieg wody, Odkażanie instalacji - 2 kwietnia 2020

Czyszczenie instalacji wodnej może okazać się koniecznością. Sprawdźcie dlaczego.

Instalacja wodna to ciąg rur, które prowadzą wodę z jednego miejsca do drugiego. Niestety, rury instalacyjne przez które przepływa woda, mogą ulec zanieczyszczeniu. Wówczas jakość wody, która dostarczana jest do naszych kranów znacznie spada, czasami może stwarzając nawet zagrożenie dla naszego zdrowia i życia.

Co może zanieczyszczać rury wodociągowe? Zajrzyjcie do naszego Mini Poradnika Czystej Studni i dowiedzcie się, co może znaleźć się w naszych rurach i wtórnie zanieczyścić wodę, której używamy na co dzień. W takiej sytuacji może się okazać, że czyszczenie instalacji wodnej stanie się koniecznością. 

Zagrożenie płynie z rur

Na jakie zanieczyszczenia jesteśmy narażeni? Po pierwsze, woda płynąca przez rury instalacji wodnej może powodować wypłukiwanie z nich cząstek materii – na przykład żelaza (przede wszystkim tam, gdzie rury są już silnie skorodowane), cynku (w instalacjach ze stali ocynkowanej) czy miedzi (w instalacjach z miedzi).

Kamień, rdza i drobnoustroje

Po drugie, strumień wody może powodować odrywanie się niewielkich partykuł osadów kamienia i produktów korozji, które powstały na ściankach rur. Warstwę kamienia mogą także zasiedlić szkodliwe dla zdrowia ludzkiego drobnoustroje. Powstały w tej sposób biofilm negatywnie wpływa na parametry organoleptyczne wody: jej smak, zapach i barwę wody oraz znacznie obniża bezpieczeństwo mikrobiologiczne. Ratunkiem w takiej sytuacji może okazać się czyszczenie instalacji wodnej, dzięki któremu usunięte zostaną wszelkie zagrażające i niepożądane zanieczyszczenia. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress