Post
Odkażanie instalacji, Usuwanie zanieczyszczeń - 22 kwietnia 2020

Czyszczenie sieci wodociągowej, czyli co może, a nie powinno znaleźć się w wodzie

Co może, a nie powinno znaleźć się w wodzie? Skąd biorą się w niej niepożądane zanieczyszczenia? Dlaczego tak ważne jest czyszczenie sieci wodociągowej? Odpowiadamy na te pytania w naszym Mini Przewodniku Czystej Studni.  

Zanieczyszczona woda, nie spełniająca określonych norm, może powodować liczne problemy, zarówno natury zdrowotnej, jak i te, które związane z obniżeniem jakości życia. Z wody korzystają wszyscy ludzie na Ziemi, bez wyjątku, każdego dnia. 

Czyszczenie sieci wodociągowej a jakość wody w naszych kranach

Woda, która leci z naszych kranów poddawana jest regularnym kontrolom na każdym etapie. Podczas analiz badane są między innymi jej właściwości organoleptyczne, odczyn pH, zawartość pierwiastków takich jak żelazo, wapń czy mangan, a także różnego rodzaju związków: azotanów czy chlorków. Analizie poddawana jest również twardość wody i jej zdolność do przewodzenia.  

Czyszczenie sieci wodociągowej

Skąd mogą wziąć się niepożądane zanieczyszczenia w wodzie? Ich pochodzenie może być różnorakie. Na część z nich (takich jak na przykład skażenie wody wskutek awarii czy powodzi) nie mamy wypływu. Niektórym niepożądanym sytuacjom możemy jednak zapobiec. Warto na przykład wiedzieć, że nieprzyjazne nam mikroorganizmy mogą pochodzić z sieci wodociągowej. Na ścianach rur może, wskutek osadzania się na nich warstwy kamienia i rdzy powstać warstwa biofilmu, w której będą namnażać się wrogie człowiekowi bakterie. W takim wypadku czyszczenie sieci wodociągowej pozwoli pozbyć się nagromadzonego osadu.   

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress