Post
Obieg wody, Odkażanie instalacji - 9 czerwca 2020

Dezynfekcja instalacji – jaki środek będzie najlepszy? 

Dezynfekcja instalacji może być przeprowadzana różnymi metodami i z użyciem różnych środków chemicznych. Każda z zastosowanych technik i każda z substancji ma swoje wady i zalety. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej metody i określonej substancji dezynfekującej warto dowiedzieć się, czym każda z nich się wyróżnia, jakie charakteryzują je wady i zalety, by ostatecznie dokonać właściwego wyboru jednej z nich. 

Czym charakteryzują się poszczególne środki dezynfekujące? Który z nich działa dłużej , a który krócej? Który działa najskuteczniej? Przed wami dezynfekcja instalacji i nie wiecie jeszcze, na którą metodę się zdecydować? Zajrzycie do naszego Mini przewodniku Czystej Studni! 

Podchloryn sodu, czyli czym się wyróżnia tradycyjne chlorowanie

Dezynfekcja instalacji przy użyciu podchlorynu sodu na pewno spełni nasze oczekiwania co do skuteczności, szybkości i łatwości działań. Substancja ta jest jedna z najszerzej rozpowszechnionych w dezynfekcji, uważana też jest często za jedną z najskuteczniejszych. Związek wykazuje bardzo silne własności biobójcze, jest też łatwy w stosowaniu i dawkowaniu. 

Dwutlenek chloru 

Dezynfekcja instalacji z użyciem dwutlenku chloru to dobry wybór dla wszystkich, którym zależy na skuteczności i ochronie instalacji przed korozją i awariami. Związek ten może być bowiem stosowany w znacznie niższym stężeniu niż inne, a co za tym idzie, w mniejszym stopniu wpływa on destrukcyjnie na ogólny stan instalacji. Zasada działania dwutlenku chloru, podobnie, jak w przypadku wielu innych substancji dezynfekujących opiera się na silnym działaniu utleniającym tej substancji, dzięki czemu nie dopuszcza ona do przenikania przez ściany komórkowe składników odżywczych, powodując ich obumarcie.  

Nadtlenek wodoru i kwasu nadoctowy

Dezynfekcja instalacji za pomocą roztworów nadtlenku wodoru i kwasu nadoctowego ma nad pozostałymi metodami tę przewagę, że kwas nadoctowy, substancja o bardzo sinym działaniu, zwalcza nie tylko aktywne drobnoustroje ale także ich formy przetrwalnikowe i wegetatywne, co przekłada się na długotrwały efekt działania metody dezynfekcji z użyciem tej substancji. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress