Post
Drożność rur, Obieg wody - 13 kwietnia 2020

Dezynfekcja instalacji wodnej w domu – jaką metodę wybrać? 

Dezynfekcja instalacji wodnej w domu to niejednokrotnie konieczność. Na czym polega dezynfekcja? Spośród jakich środków i metod dostępnych na rynku można wybierać? Czy dezynfekcja instalacji wodnej w domu to konieczność? 

Zajrzyjcie do naszego Mini Przewodnika Czystej Studni aby poznać ACB odkażania. Dezynfekcja instalacji wodnej w domu nie będzie już miała przed wami żadnych tajemnic!   

Dezynfekcja – co to jest?

Dezynfekcja to zespół działań o różnorodnym charakterze, których celem jest unieszkodliwienie zagrażających człowiekowi mikroorganizów, takich jak między innymi bakterie, wirusy czy pierwotniaki. Dezynfekcje przeprowadza się na powierzchniach obiektów, takich jak instrumenty medyczne czy meble, a także w pomieszczeniach. Do najbardziej rozpowszechnionych chemicznych środków dezynfekujących należą chlor i ozon. Dezynfekcję można przeprowadzać także i bez użycia substancji chemicznych, na przykład poprzez gotowanie wody, czy napromieniowanie promieniami ultrafioletowymi.

Dezynfekcja może być przeprowadzana także w obrębie instalacji wodnych czy co. Do jej przeprowadzenia najczęściej stosowane są określone, silnie działające substancje chemiczne. Wymieńmy najważniejsze z nich. Jeden z najpopularniejszych związków chemicznych do dezynfekcji to podchloryn sodu. Odkażanie za pomocą tego środka znane jest powszechnie jako tak zwane chlorowanie. Kolejna substancja – dwutlenek chloru nie dopuszcza do przenikania składników odżywczych poprzez ściany komórkowe zagrażających człowiekowi drobnoustrojów, a jego zaletą jest to, że można go stosować w stężeniach niższych niż pozostałe związki chemiczne służące do odkażania. Do dezynfekcji stosowany jest także często nadtlenek wodoru, powszechnie znany jako środek odkażający używany w domach – po rozcieńczeniu go w odpowiednim stężeniu w wodzie uzyskujemy wodę utlenioną. Jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych środków do odkażania jest kwas nadoctowy. Charakteryzuje się on tym, że niszczy również przetrwalnikowe formy mikroflory, przez co zapewnia długotrwały efekt dezynfekcji. Wymienione środki mogą być przydatne również i w dezynfekcji instalacji wodnej w domu. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress