Post
Instalacje w domu, Usuwanie zanieczyszczeń - 28 kwietnia 2020

Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru 

Jedną z substancji powszechnie używanych w dezynfekcji jest dwutlenek chloru. Związek ten niekiedy uznawany jest za najlepszy i najskuteczniejszy spośród wszystkich. Dlaczego? Sprawdźcie w naszym Mini Przewodniku Czystej Studni.  

Na jakiej zasadzie dwutlenek chloru dezynfekuje środowisko, w którym się znajduje? Jakie są jego największe zalety? Czym charakteryzuje się ta substancja? Zapraszamy do lektury naszego Mini Przewodnika Czystej Studni.

Dwutlenek chloru – jak to działa? 

W przyrodzie i w warunkach laboratoryjnych dwutlenek chloru jest zielonym gazem o zapachu podobnym do charakterystycznej woni chloru. Wyróżnia się dobrą rozpuszczalnością w wodzie (o wiele lepszą niż sam chlor) a zasada jego działania, wykorzystywana w dezynfekcji, opiera się na jego silnych właściwościach utleniających, dzięki którym nie dopuszcza on do przenikania przez ściany komórkowe składników odżywczych, co prowadzi nieuchronnie do obumierania komórek. 

Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru – zalety i wady

Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru ma sporą przewagę nad innymi środkami z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że substancja ta może być stosowana w znacznie niższym stężeniu niż inne związki dezynfekujące. Co za tym idzie, dwutlenek chloru nie jest w tak dużym stopniu szkodliwy dla poszczególnych elementów instalacji. Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru jest zatem mniej inwazyjna niż inne metody, a zarazem bardzo skuteczna, a do tego, co także warto podkreślić, bardzo szybka.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress