Jedną z substancji powszechnie używanych w dezynfekcji jest dwutlenek chloru. Związek ten niekiedy uznawany jest za najlepszy i najskuteczniejszy spośród wszystkich. Dlaczego? Sprawdźcie w naszym Mini Przewodniku Czystej Studni.
Na jakiej zasadzie dwutlenek chloru dezynfekuje środowisko, w którym się znajduje? Jakie są jego największe zalety? Czym charakteryzuje się ta substancja? Zapraszamy do lektury naszego Mini Przewodnika Czystej Studni.
W przyrodzie i w warunkach laboratoryjnych dwutlenek chloru jest zielonym gazem o zapachu podobnym do charakterystycznej woni chloru. Wyróżnia się dobrą rozpuszczalnością w wodzie (o wiele lepszą niż sam chlor) a zasada jego działania, wykorzystywana w dezynfekcji, opiera się na jego silnych właściwościach utleniających, dzięki którym nie dopuszcza on do przenikania przez ściany komórkowe składników odżywczych, co prowadzi nieuchronnie do obumierania komórek.
Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru ma sporą przewagę nad innymi środkami z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że substancja ta może być stosowana w znacznie niższym stężeniu niż inne związki dezynfekujące. Co za tym idzie, dwutlenek chloru nie jest w tak dużym stopniu szkodliwy dla poszczególnych elementów instalacji. Dezynfekcja sieci wodociągowej dwutlenkiem chloru jest zatem mniej inwazyjna niż inne metody, a zarazem bardzo skuteczna, a do tego, co także warto podkreślić, bardzo szybka.
Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress