Płukanie wodno-powietrzne instalacji wodociągowej to jeden z etapów mogących poprzedzać czyszczenie instalacji wodociągowej. Na czym polega ta metoda?
Co to jest płukanie wodno-powietrzne instalacji wodociągowej? Dlaczego warto je przeprowadzić? Jakie są jego zalety i wady? Zajrzyjcie do Mini Poradnika Czystej Studni – znajdziecie tam opis metody, a także dowiecie się, kiedy i w jakich okolicznościach powinno się ją stosować.
Płukanie wodno-powietrzne instalacji wodociągowej to bardzo szybki i skuteczniejszy, a przy tym najmniej inwazyjny sposób na czyszczenie instalacji wodociągowej. Polega na wstrzyknięciu do rury wody pod ciśnieniem wraz ze strumieniem sprężonego powietrza. Jednocześnie przeprowadzana jest dezynfekcja, co pozwala na znaczne poprawienie skuteczności czyszczenia i przyspieszenie całego procesu. Woda i powietrze wtłaczane są na zasilaniu instalacji. Odciek można kierować bezpośrednio do lokalnej sieci kanalizacji.
Płukanie wodno-powietrzne stosowane jest jako wstęp i zakończenie chemicznego czyszczenia instalacji. W znacznym stopniu poprawia jakość wody w kranie i usprawnia działanie całości systemu wodociągowego. Pozwala na skrócenie czasu potrzebnego na czyszczenie i dezynfekcje instalacji, zmniejszenia zużycia środków chemicznych, znaczną redukcję ilości wody potrzebnej do płukania.
Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress