Post
Odkażanie instalacji, Usuwanie zanieczyszczeń - 2 czerwca 2020

Płukanie instalacji wodnych metodą wodno-powietrzną – na czym to polega? 

Płukanie instalacji wodnej – brzmi absurdalnie? Instalacje wodne są przecież nieustannie przepłukiwane wodą! Woda płynie w nich każdego dnia, a nawet każdej nocy! Sprawdźcie, o co chodzi i na czym polega fachowe płukanie instalacji wodnych.

Co to jest płukanie instalacji wodnych? Na czym polega? O jakim płukaniu mowa? Odpowiedzi na wszystkie nurtujące was pytania znajdziecie w naszym Mini Poradniku Czystej Studni. Zapraszamy do lektury.

Płukanie instalacji wodnych – na czym to polega? 

Płukanie instalacji wodnych metodą wodno-powietrzną (inaczej mówiąc czyszczenie hydropneumatyczne) polega na przepłukaniu instalacji wodnej przy pomocy wody i silnego strumienia sprzężonego powietrza pod odpowiednim ciśnieniem skierowanego do rur w odpowiednich interwałach czasowych, często połączone z odpowiednią dezynfekcją.

Płukanie instalacji wodnych – jakie daje efekty? 

Powietrze do rurociągu wtłaczane jest za pomocą specjalnie do tego celu przeznaczonych sprężarek powietrza. Jest ono filtrowane. Zanieczyszczenia wypłukane z wody może być skierowane są bezpośrednio do lokalnej sieci kanalizacyjnej. Płukanie instalacji wodnych pozwala nam w ten sposób pozbyć się problemu raz na zawsze, szybko i skutecznie. Dwojakiej natury efekty czyszczenia hydropneumatycznego są nie do przecenienia. Po pierwsze, znacząco polepsza się dzięki nim jakości wody, po drugie, znacznej poprawie ulegają warunki hydrauliczne pracy całej instalacji.  

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright 2021 | Theme By WPHobby. Proudly powered by WordPress